Bytový architekt

Každému jistě záleží na tom, jak bude jeho byt či dům vypadat. Naše bydlení je místo, kde trávíme značnou část svého života a je do určité míry i naší vizitkou. Návštěvník rozpozná, co máme rádi a jaký styl nám vyhovuje. Proto se snažíme, aby byl náš domov atraktivní i pro druhé.

Při zařizování bytu nebo interiéru domu je dobré využít informací a zkušeností architektů, kteří se v branži vyznají. Získat určitý přehled o nabízeném sortimentu materiálů, designových trendech či praktickému využití prostoru, vyžaduje určité zkušenosti.

Zkušený bytový architekt navrhne a upraví celkovou kompozici, ještě před tím, než vynaložíte značné prostředky na realizaci vašich představ. V opačném případě se při rekonstrukcích interiérů setkáváme s tím, že investor správně neodhadne koncepci a musí investovat nakonec více prostředků, aby byt uvedl do požadovaného stavu. Výsledná částka tak může převýšit cenu za práci zkušeného architekta. I kdyby výsledné částky byly zhruba srovnatelné, získáte navíc záruku na projekt.

Bytový design – návrhy interiérů

Pokud se nakonec pro profesionální bytový design rozhodnete, můžete před samotnou realizací vše konzultovat a upravit. V moderních 3D studiích zajistí počítač zobrazení realistického vzhledu budoucího interiéru. Prostorové zobrazení umožní nahlížet do jednotlivých koutů interiéru. Návrh buď můžete odsouhlasit nebo se rozhodnout pro určité změny. V prostorovém zobrazení 3D možná objevíte možnosti, které vás dříve nenapadli.

Díky 3D modelaci můžete také projekt využít pro kontrolu výsledné kvality provedení. Vše by mělo odpovídat nákresu, a tak případné odchylky budou muset být upraveny. Projektant, který na realizaci rekonstrukce bytu dohlíží, může zajistit, aby firma práci odvedla přesně tak, jak bylo předem domluveno a pomocí 3D modelu zdokumentováno. Vy si ušetříte množství starostí a budete se jen těšit z očekávaného výsledku.