Spolehlivá práce zámečníků – zámečnictví Praha

Zabouchnuté dveře nejsou žádnou tragédií a jistě jsme se v takové situaci ocitli alespoň jednou za život. Není to sice nic příjemného, ale ne neřešitelného. Navíc si můžeme přivolat pomoc profesionálních zámečnických firem, zámečnictví Praha, kteří jsou za pár minut na místě. Zavolat? Vždyť nemáme telefon a navíc jsem ve spodním prádle! Samozřejmě, že i taková situace se stává a pokud nemáme spolehlivého souseda, kterému jsme náhodou před několika týdny ponechali náhradní klíče, můžeme si alespoň s jeho dovolením zavolat zámečníky.

Odborná práce

Asi nejhorší situace nastane, když se nám zabouchnou dveře a my máme nejen bezpečnostní zámek, ale máme dveře navíc ještě zajištěny tak, aby se jen tak lehce nedali zvenku otevřít. Tady není na co čekat a povolání profesionální zámečnické firmy, zámečnictví Praha, je zde nutností. Naše laická a především neodborná manipulace z takovým typem zámku není nic jednoduchého a navíc můžeme zámek trvale poškodit, dokonce se může stát, že i samotné dveře při takové manipulaci mohou utrpět nenávratné škody. Služby profesionálních zámečnických firem se opírají zejména o kvalitu a spolehlivost a nabízejí nám také servis 24 hodin denně/ 7 dní v týdnu, tedy NONSTOP.

Šikovné ruce zámečníků

Každý takový profesionál musí vědět, jak se na celou situaci podívat okem odborníka. Neobejde se bez úhloměru, pravítka, šroubováku a bez svých šikovných rukou. Taková výměna zámku u dveří nebo vrat či branky by pro něj neměla být překážkou. To samé platí u zalomeného klíče, instalaci elektronického zámku nebo již zmíněných zabouchnutých dveří.

Bezpečnostní zámek a jeho instalace – zámečnictví Praha

Pokud tedy nechceme mít byt dokonale vybílen od nenechavých zlodějů, je třeba se na to dobře vyzbrojit. Vhodnou investicí je právě bezpečnostní zámek, který chrání nejen náš majetek, ale především nás samotné. Dveřní zámky jsou rozděleny do několika tříd bezpečnosti, které odpovídají spolehlivosti omykacího mechanismu. V podstatě čím vyšší třída bezpečnosti, tím lepší je zabezpečení.

Třídy bezpečnosti dveřních zámků

Na trhu se můžeme setkat se čtyřmi třídami bezpečnosti a na jejich základě lze vybrat kování a zámek. Tyto bezpečnostní třídy se kvalifikují podle normy ČSN P ENV 162.

1. bezpečnostní třída představuje základní míru ochrany, ale není pro zloděje příliš těžkou překážkou. Můžeme se s nimi setkat u interiérových dveří, branek nebo sklepních místností.

2. bezpečnostní třída je střední ochrana. Zloději mají zhruba 10 minut na rozlousknutí takového zámku.

3. bezpečnostní třída patří do skupiny vyšší ochrany a rovněž je uznávaná pojišťovnami. Trh nabízí širokou škálu dveřních zámků této třídy, takže se nemusíme bát, že bychom nebyli spokojeni.

4. bezpečnostní třída je tou nejvyšší a maximální ochranou našeho majetku. Tyto dveřní zámky jsou také uznávané pojišťovnami a může se jednat i o elektronické zámky, které jsou na čip nebo na otisk prstu.

V reálném životě bychom si ale měli uvědomit jednu podstatnou věc, že i ten nejspolehlivější zámek a ocelové dveře jednou podlehnou nátlaku zlodějů. Je třeba se na to připravit, abychom nebyli v ten nejnevhodnější okamžik překvapeni, zámečnictví Praha.