Mechové stěny jako moderní doplněk nejen v interiérech

Mechové obrazy a mechové stěny se v interiérech bytů, kanceláří a rodinných domů stávají populárními a velice často je ve spolupráci s bytovými architekty používáme také do námi rekonstruovaných bytů.

Mezi hlavní výhody mechových obrazů a mechových stěn patří:

  1. Design: Mechové obrazy a stěny jsou kombinací přírodního materiálu a moderního designu, které dodávají interiéru originální a sofistikovaný vzhled.
  1. Přírodní materiál: Mech je 100% přírodní produkt, který přináší do interiéru přírodní krásu a atmosféru.
  1. Trvanlivost: Mechové obrazy a stěny jsou stabilizované, což znamená, že vydrží v krásném stavu po mnoho let.
  1. Vlhkost: Mech je přirozeně odolný vůči vlhkosti, což je pro interiéry, kde se často vyskytují vysoké úrovně vlhkosti, velkou výhodou.
  1. Ekologie: Mech je ekologickým materiálem, což znamená, že jeho výroba a použití nezatěžují životní prostředí.

mechova-stena

Údržba je velice jednoduchá

Životnost mechu vždy závisí na teplotě a vlhkosti v místnosti, kde je umístěn. Ideální teplota se pohybuje od 5 do 30°C a vlhkost okolo 60%, což může prodloužit životnost rostliny. Pokud je vlhkost nižší než 50%, životnost se může zkrátit. Pokud je obraz zavěšen mimo přímé světlo a nedochází k jeho kontaktu s vodou, má životnost kolem 4-5 let. Žádná speciální údržba není třeba, pokud se na mech práší, stačí je ofouknout fénem se studeným vzduchem.

Jaké mechy se používají

Pro výrobu mechových obrazů se používá plochá mech, kopečkový mech, lišejníkový mech a stabilizované rostliny. Ve většině případů se jednotlivé mechy kombinují, aby bylo možno vytvářet zcela unikátní obrazce, případně loga atd. Mechoví stěny se ve většině případů tvoří až na žádost klienta, aby vydržely déle a aby přesně splňovaly požadavky klienta. V rámci rekonstrukcí luxusních bytů či kanceláří jsou mechové stěny či mechové obrazy častokrát používány v kombinaci s omítkami imitujícími beton.