Jak na odvlhčení zdiva

Vlhkost v domě je vždy nevítaným hostem. Pokud i vás trápí vlhké obvodové nebo i vnitřní zdi, pak je nutné provést jejich sanaci. Efektivní řešení, které je cenově dostupné a zároveň šetrné ke stavbě jako takové, je chemická injektáž.

Co dělat, když je v domě vlhkost

Především starší rodinné domy, které nemají správně provedenou hydroizolaci, nebo zde jakákoliv izolace chybí, trápí neustálá vlhkost zdí. Ta se objevuje především v zimních měsících, kdy není možné optimálně prostor větrat. Ve vlhkých zdech se mohou objevit nežádoucí bakterie a plísně, které mají škodlivý vliv na naše zdraví. Je proto nutné vlhkost odstranit co nejdříve.

Chemické injekáže

Jak na odvlhčení zdiva?

Metod, jak odstranit vzlínající vlhkost existuje hned několik. Většina z nich však vyžaduje velké stavební zásahy a nemožnost obývání nemovitosti po dobu prací. Velkou výhodou v tomto ohledu představuje chemická injektáž.

Kde je možné použít chemickou injektáž

Chemickou injektáž doporučujeme do všech typů zdí, kde je vlhkost způsobená kapilárním vzlínáním vlhkosti ve zdivu. Zde je chemická injektáž zdiva zcela jistě na místě. Je nejjednodušším, logickým a efektivním řešením problému.

V čem spočívá chemická injektáž zdiva?

Chemické složení je speciálně vyvinuté tak, aby mělo primární hustotu. Ta je krémová, ale po aplikaci se mění na hustší složku. Proto nemá tendenci při aplikaci nekontrolovatelně unikat zejména netěsnostmi spár ve zdivu a někdy i samotným nekompaktním zdivem. Velmi snadno a rovnoměrně proniká do pórů i do těch nejmenších kapilár stavebních materiálů, a dokonce do značné míry nepodléhá ani gravitaci.

U tohoto způsobu sanace zdiva nevzniká hydroizolační clona v momentě prováděné injektáže, ale následně. Zdivo se napouští (nasycuje) postupně od vrtů všemi směry. A právě relativně pomalé rozpouštění a nasycování zdiva zaručuje, že chemická injektáž napustí zdivo v celé hloubce a šířce zhotovené injektáže.

Jak se aplikuje chemická injektáž

Aplikace sanace je velmi jednoduchá. Nejdříve je nutné zjistit procento nasycení zdiva a vybrat vhodný typ chemického prostředku. Pak už se může začít provádět aplikace. Vzdálenost mezi vyvrtanými otvory se pohybuje kolem 10 – 12 cm. Hloubka vrtů se rovná tlouště zdi minus 3 – 5 cm. Průměr vyvrtaných otvorů je mezi 16 -18 mm. Při práci nesmí klesnout okolní teplota vzduchu pod 5 stupňů.