Co je důležité při rekonstrukci střechy

 

Každý objek, stavba nebo průmyslová hala potřebuje časem rekonstrukci nebo obnovu některé části. Většinou nejvíce trpí střechy, ať už to jsou klasické sedlové střechy nobo střechy rovné. První, co na každé střeše podléhá opotřebení, je plechová střešní krytina. Pokud se jedná o plechovou střešní krytinu, ta bývá nejnáchylnější k opotřebení. I když jsou plechové střechy většinou optařeny ochranným nátěrem, přijde čas, kdy je třeba i takovu střechu podrobit rekonstrukci.

 

Rekonstrukce střešních světlíků na rovné střeše

 

Na průmyslových objetech nebo skladovacích halách bývají velice často umsěny střešní světíky. Ty slouží k přivedení denního světla do haly – tím dochází k výraznému snížení potřeby svíti umělým osvětlením. Střešní světíky ale bývají velice náchylné k mechanickému opotřebení a poškození. Pokud jsou ve světlících použité skleněné výplně, je třeba je jednou začas umýt a přetmelit. Také rámy střešních světlíků podléhají korozi a výpně v nich nedrží jak by měly. Pokud se na střeše instaluje nová konstrukce na uchycení výplně střešního světlíku, je ideální použití chemické kotvy.

 

Chemická kotva je idální kotvící prvek pro namáhané a těžké konstrukce. Hodí se proto i pro kotvení větších konstrukcí a těžkých částí střechy. Práce s chemickou kotvou je velice jednoduchá, dodává se v praktických kartuších včetně veškerého vybaveníí.

 

Při práci na sřeše nezapomínejte na svoji bezpečnost. Opatrný pohyb po střešní krytině je nutný, dobré je také použití jisticích prostředků.