Dobře vymalovaný byt

Profesionální malířská firma, malířství Praha, nám může v podstatě usnadnit práci, čas a dokonce i peníze. Nevěříte? Pokud jsme se rozhodli vymalovat byt, nebo pokud renovujeme a chceme něco nového, je potřeba, abychom si nejdříve rozmysleli, jakou barvou bychom chtěli stěny vymalovat. Služby profesionálních malířů se v tomto případě můžou určitě hodit a ke službám se řadí i tolik neoblíbený závěrečný úklid.

Účel místnosti je rovněž důležitý

Také účel místnosti je velmi důležitým faktem pro správné malování. Například ložnice by měla být vymalována dokonalými harmonickými barvami, které vyvolávají klid a navodí tu správnou atmosféru. Bílá barva může sice pro někoho být spíše nudnou a fádní stěnu v bytě, ale do ložnice se hodí. Pokoj vypadá útulně, čistě, až dokonce andělsky. Je to také základní barva, kterou můžeme kombinovat všechny ostatní barvy z palety. Ovšem do ložnice se hodí také pastelové tóny. Intimita, romantika a relaxace, to vše představuje ložnice. Zde můžeme použít barvy, jako je mléčná, krémová, cappuccino, krémová, béžová nebo také trochu ostřejší barvy, ke kterým řadíme světle modrou, světle zelenou, světle fialovou, tyrkysovou.

Malování dětského pokoje V případě, že se chystáme vymalovat dětský pokoj, máme před sebou velký úkol. Malovat takový dětský pokoj je podstatně těžší, než malovat ložnici. Děti jsou důležitým článkem našeho života a jejich názor je pro nás důležitý. Proto bychom klidně mohli přistoupit na to, že by i jejich názor byl důležitý a mohly se tak malinko rozhodovat o tom, jak by vlastně ten pokoj měl vypadat. Pestré barvy v takovém pokoji jsou důkazem toho, že děti mají rády barevnost a fantazii. Hodí se zde světlé barvy, růžová, zelenkavá, světle modrá, růžová, žlutá, ale i oranžová a světle modrá. V kombinaci s bílou nebo dokonce s barevnými tapetami nebo jinými moderními doplňky, vytvoříme opravdu dokonalé dílo, kde se děti budou cítit přímo královsky.

Pozor bychom si také měli dávat na to, pro jak staré dítě pokoj malujeme. Určitě bude rozdíl malovat stěny pokoje novorozence, malého školáka nebo studenta střední školy.

Chodba

Vstupní hala nebo chceme – li chodba, má často nesprávné rozměry. Ve většině případů jde o úzký prostor bez oken a tudíž bez přímého světla. Proto bychom měli zvolit především světlé odstíny barev. Udělat malou chodbu praktickou a stylovou je docela možné. Světelné odstíny mohou v interiéru vytvořit místnost mnohem větší, než ve skutečnosti je. I bílá je vhodná, ale nesmí se to zase přehánět, protože co si budeme povídat, bílá se snadno ušpiní. V kombinaci s jinými barvami je pak chodba v bílé barvě dokonalým uvítacím místem.

Jak si objednat profesionální firmu

Malíři, malířství Praha, jsou jistě profesionálové se vším všudy. Starou a zašedlou místnost dokážou dokonale prosvětlit, vylepšit a vymalovat podle našich potřeb. Mají také praktické

zkušenosti, které se určitě hodí a disponují rovněž moderním náčiním, jako jsou různě veliké válečky, štětce, teleskopické tyče a podobně.

Příprava

Na co bychom ale určitě neměli zapomenout je příprava před samotným malováním. Stěny, které jsou popraskané nerovné je potřeba vyhladit a odstranit všechny nedostatky, také starý nátěr je potřeba seškrábat a pokud možno natřít stěnu penetračním nátěrem.