Finská sauna do každého domova po rekonstrukci

Je tomu již hodně let, co se v Čechách poprvé objevily sauny. Nejprve jako přidružená aktivita u plaveckých bazénů, posléze jako celé saunové světy. Lidé si je oblíbili a čím dál tím více si začali uvědomovat jejich vliv na zlepšení zdravotního stavu. Nakonec není snad nikdo, kdo by sauně nepropadl. A tak je jen přirozené, že finská sauna čím dál tím častěji tvoří také běžnou součást domácností a velice často je instalována i do nově zrekonstruovaných domů či bytů.

Jaké materiály se nabízí?

Možností, které se nabízejí, je bezpočet. Dřevo musí splňovat pouze jeden požadavek – aby se ve vysokých teplotách příliš nevysušovalo a moc nepracovalo. Proto nejsou vhodná dřeva bohatá na pryskyřici. Zároveň by se také neměla používat dřeva ošetřená chemickými látkami, aby se dala zaručit jejich zdravotní nezávadnost.

Kromě těchto základních pravidel, může být finská sauna postavena z jakéhokoli dřeva. Oblíbené jsou severské dřeviny, zvyklé na tvrdé podmínky. Mnoho lidí též volí cedr, který krásně voní. Osika prostor krásně prosvětlí a díky tomu, že nemá suky, je vhodná na stavbu laviček. Dále se nabízí ale i olše, smrk, borovice, vrba a další.

Stavba finské sauny

V podstatě se jedná o stavbu na klíč, která pro klienta neznamená vůbec žádnou zátěž. Zaměstnanec přijede a změří prostory, kde bude budoucí sauna stát. Vše je děláno na míru a individuální přístup je klíčový. Finská sauna je investice do blahobytu a je potřeba se k tomu tak i stavět. Poté je českými truhláři vyhotovena a během jednoho dne je zkonstruována tam, kde si jí klient přeje. Stavba je rychlá, aby nenarušila zákazníkovu pracovní a rodinnou rutinu.

finske-sauny-na-miru

SAUNA

Výhody saunování

A ještě ten samý den, kdy je sauna postavena, je možné ji jít vyzkoušet. Její účinky jsou vidět téměř okamžitě. Nejdůležitější je její vliv na prokrvení organismu a posílení funkce a tvorby bílých krvinek, díky kterým finská sauna zlepšuje celkovou obranyschopnost. Neméně důležitá je ale také její podpora funkce mazových a potních žláz, která se projeví na zlepšení vzhledu pleti a vlasů.