Jak dobře opravit betonovou podlahu – udrzbapodlahpraha.cz

Betonové podlahy patří stále k těm oblíbeným a to zejména pokud se jedná o průmyslové haly a areály, obchodní centra, ale můžeme se s nimi setkat i doma. Mají pozitivní vlastnosti co se týká pevnosti a spolehlivosti a vydrží i několik let. Ovšem i taková betonová podlaha, která vyniká právě svou pevností a trvanlivostí potřebuje čas od času opravu. Oprava betonových podlah není snadný úkol, protože vyžaduje určité znalosti, dovednosti, nástroje a materiály. Při správné přípravě a minimálních nákladech je však možné odstranit různé vady.

Jak na opravu betonové podlahy – udrzbapodlahpraha.cz

Betonová podlaha vyniká díky dvěma pozitivním vlastnostem: tou je nízká cena a trvanlivost. Proto je ve stavebnictví tolik oblíbená, ale vzhledem k tomu, že se mohou vyskytnout určité vady na krásy i u tohoto druhu podlahy, je třeba je odstranit. Nejdříve musíme ovšem zjistit příčiny poškození, aby nedocházelo i nadále k poškození.

Jaké mohou být příčiny poškození betonové podlahy:

  • mechanické poškození během provozu podlahy (patří k těm nejběžnějším)
  •  stáří struktury podlahy
  • nadměrný obsah vlhkosti
  • špatně namíchaná betonová směs

Potřeba opravy betonových podlah se může objevit v celé řadě situací, protože i ten nejkvalitnější povlak zahrnuje změnu fyzikálně-chemických vlastností v průběhu času: mění se struktura, pevnost, rychlost smrštění a často i koeficient tepelné roztažnosti, udrzbapodlahpraha.cz.

Při opravě betonové podlahy je důležité například prasklinu dobře odstranit, aby se nerozšířila. Správná úvaha o příčině trhlin a nejúčinnější způsob, jak jej odstranit, při zachování pevnosti a spolehlivosti betonové podlahy patří k hlavním faktorům oprav. Nepříznivé faktory ovlivňující kvalitu a integritu betonové vrstvy, je to třeba pokles půdy – pokud byla betonová podlaha nalita v zimě a místnost byla špatně vytápěna, pokud se podzemní voda nachází blízko, pokud neexistuje žádná hydroizolace, dochází ke smršťování budovy. Všechny tyto nedostatky vedou k vadám v betonu a následnému praskání, výmolům, drolení a podobně, udrzbapodlahpraha.cz.

Jak dobře opravit beton

Oprava betonové podlahy vyžaduje odbornost a šikovné ruce. Pokud se nachází v betonu v naší garáži jen malá trhlina, můžeme si poradit jistě sami, ale jestliže se jedná o trhlinu většího rozsahu, pokud se nám podlaha ve výrobní hale doslova drolí pod nohama, určitě bychom si na takovou práci měli povolat odbornou firmu, která si s tímto problémem jistě bude vědět rady. Mají nejen odborné a praktické zkušenosti, ale disponují prakticky vším, co je k takové opravě potřeba. Je zřejmé, že včasná a kvalitní oprava betonové podlahy zvýší její životnost a ušetří nám finanční výdaje a časové náklady na pokládku nové podlahy, udrzbapodlahpraha.cz.

Praskliny v betonu a jak na ně

Praskliny a trhliny patří k nejrozšířenějším problémům betonových podlah. Jak je tedy opravit? Nejprve je třeba trhlinu rozšířit a mírně prohloubit. To lze provést pomocí diamantové kotoučové brusky. U malých trhlin se vytvoří trhlina asi do 20 mm, pokud je trhlina velká, hloubka se mírně zvětší. Jak se trhlina rozšiřuje, okraje se mohou drolit. Proto je nutné tyto oblasti očistit a zajistit, aby všechny okraje byly silné. Po celé délce trhliny bychom tedy měli mít řezy kolmé o délce 150 mm a hloubce 20 mm. Je nutné odstranit veškerý prach a zbytky betonu. Pro tyto účely je ideální průmyslový vysavač. Po vyčištění bychom měli nanést hluboký penetrační nátěr nebo základní nátěr. Poté je možné trhlinu vyplnit. Správně namíchaná betonová směs je pro výplň stejně dobrá jako tmel na vyplnění mezer, který seženeme v každém obchodě se stavebními přípravky, udrzbapodlahpraha.cz.