Krycí plachty na bazén jsou dokonalým řešením pro všechny

Majitelé zahradních bazénů se potýkají s problémem, kdy se každý den objeví na vodní hladině nějaké nečistoty. Může to být listí, může to být hmyz a v letních vedrech to není žádná zábava, když musíme každé ráno čistit bazén pomocí sítka. Jak bychom si situaci mohli vylepšit? Jednoduše, musíme si pořídit kvalitní krycí plachty na bazén.

Co nám mohou krycí plachty na bazén nabídnout

Určitě je to samozřejmě ochranná funkce plachty. Napadané listí nebo jiné nečistoty dokážou pak pěkně otrávit den. V případě, že si takovou plachtu pořídíme, nemusíme se tedy každý den rozčilovat nad nečistotami v bazénu a sítko, které nám se vším doposud pomáhalo můžeme zahodit. Krycí plachty na bazén také ušetří bazénovou chemii. Voda se v bazénu rychle odpařuje, ale pokud bychom využili plachty, v takovém případě se voda odpařuje podstatně pomaleji a tak můžeme ušetřit.

Výhody

Jako další výhody můžeme uvést především velmi příznivou cenu. Krycí plachty na bazén jsou totiž dostupné všem a nemusíme proto rozbíjet prasátko. Jestliže bychom měli tyto plachty porovnat například s pevným pojezdovým zakrytováním, které je jistě dražší, můžeme také říci, že i manipulace je zde obtížnější než s plachtou. Nesmíme ani zapomenout na to, že krycí plachty na bazén plní i jiné funkce.

Bezpečnostní krycí plachty na bazén

Na trhu se můžeme setkat například s bezpečnostní plachtou, která je vyrobena z velice pevného materiálu, který odolává zejména povětrnostním podmínkám. Tyto plachty jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo trubkami popřípadě jinými výztužemi a chrání tak ostatní před nechtěným pádem do vody. Musíme ovšem podotknout, že bychom určitě neměli nechávat malé děti bez dozoru a to i v případě, že bazén je opatřen takovouto plachtou.

Další vyriantou je plachta zimní, která musí odolat nízkým teplotám a mrazu, ale také se nesmí protrhnout pod tíhou sněhu.

Solární plachta

Zajímavostí je solární plachta, která plní několik funkcí najednou. Nejenže může chránit vodu před nečistotami, ale může vodu za pomoci sluneční energie trochu ohřát. Je vyrobana ze speciálního materiálu plného vzduchových bublinek, které pracují na principu čočky. Ty přitahují sluneční paprsky a výsledek je pak o několik stupňů voda teplejší.

Komponenty jsou také důležité

Neobešli bychom se bez určitých komponentů, které jsou pro provoz plachty důležité. Jsou to například napínací gumy, kotvící kolíky nebo různé filtry a odroková sítka. Mnohé jsou jako součást balení, pokud ne, měli bychom kontaktovat prodejce. Za velkého pomocníka ale považujeme především speciální naviják na plachty, který nám pomáhá s manipulací. Takový navijál může být na ruční pohon, ale seženeme dnes také na elektřinu.

Profesionalita a odbornost

Spolehlivá firma, která má ve svém portfoliu služeb realizaci a zhotovení takové plachty na bazén, nám musí nabídnout spolehlivé a především kavlitní služby. Firmy jsou schopné nám také vyrobit plachtu pro atypický tvar bazénu, z pevného materiálu, který má životnost zhruba 15 let. Nemusíme se tedy obávat, že pokud máme tak trochu netradiční tvar bazénu, že bychom na něj lachtu nesehnali.