Pokládka vinylové podlahy

Každá podlaha může vypadat krásně a prakticky, pokud je ovšem dodržen technologický postup pokládky a pokud máme samozřejmě šikovné ruce. Mezi stálice patří zejména klasické dřevo, ale dod popředí se dostává vinylová podlaha, které mohou být využívány dokonce několik let. Navíc neztrácejí svůj vzhled a své vlastnosti. Pokládka vinylové podlahy – snadné a rychlé řešení.

Co můžeme říci o vinylu

Vinylové podlahy obsahují především křemičitý písek nebo jiné minerály. Díky tomu je vinyl odolný proti opotřebení a je velmi stabilní. Navíc má ještě i jiné pozitivní vlastnosti, jako je odolnost vůči vysokým teplotám, vysoké vlhkosti, udržuje své rozměry a rovněž výkonové vlastnosti i při nízkých teplotách. Můžeme ji tak bez problémů pokládat i do místností s vysokou vlhkostí, jao jsou koupelny, chodby nebo kuchyně. Také vrchní vrstva, která je z polyuretanu obsahuje různé vyztužovací přísady. Vrstva poskytuje odolnost proti oděru, poškrábání, blednutí na slunci a praskání. Jako velkou výhodu můžeme zviditelnit i to, že vinylové podlahy mají zastoupení na trhu v podobě nejrůznějších imitací přírodních materiálů, jako je kámen, dřevo nebo mramor. Nesmíme zapomenout ani na snadnou a jednoduchou péči. Pokládka vinylové podlahy je tedy spolehlivým řešením pro všechny.

Jak na pokládku vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy si získala velkou popularitu díky snadnému použití, spolehlivosti a trvanlivosti tohoto materiálu. S pokládkou takového dokončovacího materiálu se můžeme poprat t i sami, ale pokud si na takovou práci netroufneme, měli bychom si na to pozvat odborníky.

Systém pokládky vinylu má několik možností. První z nich je celoplošné lepení, kdy jde o vinyl v rolích. Je potřeba si nejdříve nařezat správný rozměr, abychom měli vše připravené. Musíme nejdříve dobře připravit podklad pro lepení, což v podstatě znamená, že je nutné odstranit nerovnosti, vyrovnat podklad, vyhladit a pak teprve je možné nanést speciální lepidlo pro vinyl. Pomocí válečku musíme lepidlo rozetřít po celé ploše. Potom můžeme vinyl položit. K vyhlazení vinylu můžeme použít speciální pevné válce nebo korkovou destičku, která nám pomůže vytlačit přebytečný vzduch. Navíc tato činnost pomůže i k lepšímu přilnutí k podlaze.

Samolepící dílce vinylu

Každý díl má na spodní straně samolepící vrstvu, která je chráněna fólií. Tuto fólii pak musíme při pokládce odstranit. Podle vzoru nebo podle své fantazie můžeme pak pokládat tyto dlaždice jednu vedle druhé. A jak už bylo řečeno, na trhu máme široký výběr nejrůznějších vzorů a barev. Pokládka vinylové podlahy je jednoduchá, ale praktická.

Plovoucí vinylová podlaha

Tento způsob pokládky vinylové podlahy má několik výhod. Je to zejména absence lepidla, dále pak je možné jednotlivé dílce v případě poškození vyměnit. Pokládka vinylové podlahy je vlastně na stejném principu, jako klasická plovoucí podlaha třeba z laminátu, tedy zámkovým způsobem.

Kde všude se můžeme s vinylem setkat

Vinylové podlahy jsou určeny pro domácí a komerční použití, tedy domácnosti, kanceláře, hotely, průmyslové areály, vlaková nádraží, letiště a také vzdělávací, lékařské a dětské instituce.