Rekonstrukce koupelny – Problémy s prostorem? Poradíme

V případě malé koupelny je třeba více promýšlení než u koupelny velké. To však neznamená, že malý prostor nemůže být vyřešený k vaší naprosté spokojenosti! Čtěte tipy na rekonstruování malé koupelny.

 

Bez čeho se v koupelně neobejdete? Co musí v koupelně zůstat za každou cenu? Co by bylo možné z koupelny odstranit?

 

Plánujete rekonstrukci své koupelny a trápí vás otázky ohledně prostoru? Nemějte strach, váš projekt bude úspěšný, pokud se budete řídit těmito tipy:

Jak na rekonstruování malé koupelny?

 

I když možná nemáte tolik prostoru, kolik byste chtěli, vždy je možné najít nějaké řešení, které bude vyhovovat po stránce funkčnosti i vzhledu. Nejdříve zkuste popřemýšlet nad tím, jestli by se koupelna nedala rozšířit na úkor zbytečně velké nebo nepoužívané chodby či jiné místnosti a části domova.

 

Musíte-li se se vypořádat se stávajícími dispozicemi, pak můžete prostor zvětšit vhodným uspořádáním všech prvků a optickými detaily. Mnoho koupelnových výrobců nabízí prostorově úsporná řešení.

 

Bez stavebního zásahu lze koupelnu opticky zvětšit vhodným obložením. Ideální jsou velkoformátové dlaždice ve světlém provedení, které položíte podélně. Prostor zvětší i velké zrcadlo.

 

Nemáte-li v koupelně okno, pak přirozené světlo nahraďte umělým, nejlépe LED světly ve správném uspořádání. Osvětlení do koupelny by mělo být příjemné a nemělo by vás oslňovat. Budete ho používat každý den, proto je dobré volit kvalitnější značky osvětlení do koupelen.

 

Skutečně je nutné mít v koupelně pračku? Je-li možnost přesunutí spotřebiče jinam, využijte toho. Ušetříte tak místo vhodné pro sprchový kout vanu nebo kombinaci obojího.

 

Praktické, funkční a krásné zároveň

 

Rekonstrukce koupelny by měla zajistit lepší fungování a modernější i funkčnější vzhled. Nevíte-li si rady s rozvržením koupelny, pak raději kontaktuje odborníky, kteří vám navrhnout možné dispoziční řešení, chytré koupelnové vybavení, a to vše v moderním designu. Kvalitní nábytek do koupelen můžete zakoupit u prověřených a renomovaných výrobců koupelnového nábytku.

 

Máte malou koupelnu?