Tipy a triky pro vánoční výzdobu domu a zahrady

Vánoční čas je pro mnohé z nás nejkrásnějším obdobím roku a chceme, aby tomu odpovídal i náš příbytek. Rádi bychom měli dům, či byt vyzdobený jako z katalogu, avšak zdá se to být téměř nadlidský úkon. Ale bytoví designéři, kteří ve většině případů tyto vánoční výzdoby a osvětlení navrhují, jsou také jenom lidé a víceméně jim stačí řídit se dle několika základních pravidel, která Vám v tomto článku prozradíme.

Vánoční svítící výzdobu nemusí tvořit jen řetězy

Většina z nás má v hlavě obrázek vánočního stromečku se svítícím řetězem, který je ještě po staru složen ze zvonečků, hříbků, nebo svíček osvětlených klasickými žárovkami, případně v novější podobě světelný řetěz z LED diod. Avšak vánoční řetězy jsou jen malou částí ze sortimentu osvětlení, které lze dnes zakoupit. Na okna můžete využít například svítící hvězdy, případně i v kombinaci s měsícem, nejrůznější závěsné stromečky, světelné sítě, rampouchy apod. Pro dekoraci poliček a jiných podobných ploch pak svícny nejen s klasickými svíčkami, ale i s elektrickými, malé osvětlené vánoční stromky, hvězdy atd.

Jak tedy jednotlivé vánoční dekorace sladit tak, aby vypadaly jako v katalogu?

Snažte se držet jednotný ráz osvětlení co se týká samotného barevného provedení dekoraci, tak i jejího světla. Do bytu je asi nejvhodnější vánoční osvětlení s teple bílým světlem, které vyzařuje mírně nažloutlé světlo a vytváří tak pohodovou, hřejivou atmosféru. Toto osvětlení se velmi dobře doplňuje se zlatou barvou, která v interiéru působí velmi exkluzivně a elegantně. Tyto barevné tóny pak můžete ozvláštnit ještě jednou barvou, pokud budete chtít. Tato barva celou vánoční dekoraci doplní a dodá jí šmrnc- může jí být sytě červená, tmavě modrá, zelená, ale není zapovězena téměř žádná barva- důležité je, aby vnášela do interiéru dobrou náladu a líbila se Vám.