Typickým obdobím pro pánské kabáty je zima

Zima je období, ve kterém spousta lidí vyvenčí svoje kabáty, které byly v čase letním pečlivě uschovány ve skříni. Společně s tmavými obleky jsou k vidění černé nebo tmavě šedé společenské kabáty, se světlými obleky někdy také kabáty světlé. K riflím nebo jiným méně formálním kalhotám zase muži nosí kabáty sportovního střihu. Potkat můžete muže v kabátech klasických i velmi moderních až extravagantních, ale stále jsou to pánské kabáty, které dokážou v chladném počasí zahřát a ochránit před větrem i sněhem. Oproti kabátům z dřívějška jsou mnohem lehčí, proto se již muži nemusí prohýbat pod jejich tíhou.

Aby byl váš vzhled dokonalý, musíte sladit jak barvy, tak jednotlivé doplňky

V čem že tkví tajemství jejich hřejivosti, když na první pohled vypadají, že moc teplé nebudou? Je to především v kvalitní látce, ze které jsou ušité. Pánské zimní kabáty se šijí z vlněných látek. Čím vyšší je podíl vlny, tím hřejivější látka je. Kabáty se mohou šít také z látky, jejímž základem je kašmír. Jedná se o vzácnou přírodní surovinu, která se získává vyčesáváním podsady srsti kozy kašmírské. Díky správné technologii zpracování se z podsady vyrobí úplet, který je až několikanásobně hřejivější, než kdyby byl vyroben z ovčí vlny.

Jakmile pominou mrazy a velmi chladné počasí, sluníčko začne hřát a teploty se zvýší, budou najednou místo zimních kabátů k vidění  pánské jarní kabáty, které již nejsou šity z vlněných nebo kašmírových tkanin, ale z méně teplých materiálů, jako je bavlna nebo bavlna s polyesterem, přírodním či umělým hedvábím a jinými přírodními nebo umělými materiály. Doplňkem zimního kabátu je šála nebo klobouk či vhodná čepice a zimní společenská obuv. Vše je třeba dostatečně barevně sladit, aby doplňky nevypadaly spíše komicky. Boty by měly být za všech okolností čisté, bohužel asi příliš neovlivníte ušpinění při nošení. Než ale vyjdete do ulic, měly by být nablýskané, protože nic nezkazí celkový dojem víc, než znečištěné boty. Budete-li chtít vzít si s sebou koženou pánskou tašku, měli byste její barvu sladit s barvou bot. Jedině tak bude váš vzhled dokonalý a i vy se budete ve vašem oblečení cítit velmi příjemně i v chladných zimních dnech.